زن کارافرین٬ زن پنیرساز

مترجم:مینو رضایی

داستان‌های مربوط به کارآفرینان همیشه مرا میخکوب می‌کند، خصوصا وقتی که پای یک زن با انگیزه و محکم در میان باشد. در یک گشت و گذار غذا و شراب در منطقه پیدمونت در شمال غربی ایتالیا، در کمال تعجب با یک زن استئنایی آشنا شدم. ماریت آلمونت گیولیتو، زنی که قالب‌های زن سنتی خانه‌دار و مادر ایتالیایی را شکست.

او علاقه و شیفتگی بی‌نظیری به پنیر داشت. بنابراین کارش را با نمایندگی فروش و عمده فروشی پنیر در پیدمونت در ایالت کونئو شروع کرد و در سوپرمارکت‌ها و بازارهای محلی یا به‌طور مستقیم به رستوران‌ها و فروشگاه‌ها پنیر فروخت. این شور و اشتیاق سرانجام او را به خارج از چهاردیواری خانه کشاند و باعث شد که او تجارت مختص خود را در سال ۱۹۲۰ آغاز کند. خوشبختانه همسر او مرد فهیم و حمایت‌گری بود، که در خانه ماند و از کودکان‌شان نگهداری کرد. در آن زمان، این اتفاق بسیار نادر و غیرعادی بود.

GayGaddis_640w (1)

من این موضوع را قابل توجه یافتم زیرا تقریبا بدون استثنا، اغلب زنان بازرگان، خصوصا کارآفرینان، همسر یا فرد دیگری را در کنار خود داشته‌اند که از آن‌ها حمایت کند و برای دست یابی این زنان به پیروزی پشت آن‌ها بایستد. من اخیرا مسئول کمیته‌ای شده‌ام که متشکل از ۲۰۰ زن کارآفرین است و این حمایت موضوعی است که به دفعات با آن مواجه شده‌ام.

میراث ماریت برای سال‌های بعد از جنگ دوم جهانی نیز باقی ماند و پسرش، فرانسیسکو سکان تجارت او را در دست گرفت. او میراثی پررونق را تحویل گرفت تا آن را بیشتر از پیش بسازد و روش فروش خود را به فروش در بازارهای هفتگی محلی و روستایی سرتاسر منطقه تغییر داد. فیورنزو، فرزند فرانسیسکو، وقتی که فقط۲۰ سال داشت، سنت خانوادگی را ادامه داد و به سرعت بر مشکلات کار فائق آمد. او نیز فروش در بازارهای هفتگی را ادامه داد.

امروز کسب و کاری که ماریت پایه نهاد، موفقیتی بین المللی کسب کرده‌است. اگر از مغازه گیولیتو فورماگی که تنها یک ساعت با شهر تورین فاصله دارد، بازدید کنید، ایتالیا برای شما تجربه‌ای حسی و مجموعه‌ای از الهام‌های گوناگون درباره ابداع و کشف روش‌هایی برای تولید انواع جدید پنیر خواهد شد.

وقتی فیورنزو یکی از پنیرهای جدیدش با نام دیلیریوم را به ما تعارف می‌کرد، گفت: « من هرگز نمی خوابم. همیشه به این موضوع فکر می کنم که چگونه پنیر جدید بسازم.» چیزی که من را بسیار متعجب کرد بسته بندی جدید پنیرها به وسیله علف و یونجه تازه بود. حالا با خودم فکر می‌کنم که  در مزرعه خودمان در تگزاس نیز، وقتی علف‌ها را برای خشک کردن و مهیا کردن خوراک دام جمع می‌کنیم نیز این‌کار را انجام دهم. اگرچه، مطمئن نیستم که بسته بندی علفی من به خوبی بسته بندی فیورنزو و پنیر داخلش نیز به تنوع خوشمزه‌ای که او صاحب آن است باشد.

GayGaddis_060815_02_640w

اگر به این زودیها برنامه سفر به ایتالیا ندارید، لازم نیست خیلی دور بروید تا از نبوغ فیورنزو برخوردار شوید. او کسب و کارش را به خارج از مرزهای ایتالیا آورده‌است و از نیویورک تا توکیو مغازه‌های این شرکت را می‌توان دید. همانند اغلب کارآفرینان، ماریت حتی تصور هم نمی کرد که رویا و شور و اشتیاقش به پنیر روزی به یک موفقیت بین المللی بدل شود و زندگی خوبی برای نسل‌های آینده او و خانواده‌اش ایجاد کند. او گل کاشت!

منبغ: گای گردین/ فوربس

برچسب ها:, ,

بازتاب از سایت

Hamsari

همسری وب‌سایتی است که گروهی از فعالان مسائل زنان، وکلا و حقوقدانان به منظور آگاهی رسانی در خصوص "شروط ضمن عقد" راه اندازی کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

شما برای ارسال نظر باید وارد اکانت خود شوید

آخرین ویدیو : علاقه زیبای دختر و پدر

تماس با ما

همسری آماده ارایه مشاوره حقوقی رایگان در زمینه شروط ضمن عقد است.

Gmail and GTalk

Skype Id

Facebook messenger

Twitter direct message
 

ساعات تماس

دوشنبه تا جمعه: از ۹ صبح تا ۵ عصر
شنبه و یک‌شنبه: از ۱۱ صبح تا ۳ عصر
شروط ضمن عقد