قرار است شوهرم را به اسارت ببرم؟

 
من یک ماه است که عقد کرده‌ام و درباره  محتوای شروط ضمن عقد اطلاعاتی کسب کرده بودم . ولی متاسفانه محضردار از نوشتن این شروط سر باز
داد و گفت این شروط باید به صورت محضری در دفتر ثبت اسناد رسمی نوشته شود و ما نمی‌توانیم آن‌ها را در عقدنامه بنویسیم . در نهایت فقط شروط تحصیل، کار و مسکن در عقد نامه ی من نوشته شد . من و همسرم تصمیم گرفتیم بقیه ی شروط را در دفتر ثبت اسناد رسمی قید کنیم. بیشتر دفاتر اسناد رسمی ما را به همدیگر پاس می‌دادند و رسماً اعلام می‌کردند که این کار را انجام نمی‌دهند . ( ما ساکن کرج هستیم ) در نهایت یکی از دفاتر که قبول کرد شروط را ثبت کند، این کاررا منوط به مشاوره ای کرد که به من و همسرم داد که پس از آن من از این‌که که با داشتن حق طلاق قرار است آن‌قدر ظلم و بی عدالتی در حق همسرم کنم از ثبت آن پشیمان شدم!

۱۱۶۹۸۵۰۸_۷۴۳۲۶۶۴۹۹۱۱۵۳۴۸_۷۱۴۳۰۴۲۳۸۳۸۸۷۶۶۳۳۲۹_n

من نمی‌دانم این‌همه کارمند بی سواد و زن ستیز در این دخترخانه‌ها چه می‌کنند. خلاصه در مورد حق طلاق طوری صحبت کرد که انگار من قرار است همسرم را به اسارت ببرم! در مورد حضانت فرزند هم گفتند که ثبت آن امکان‌پذیر نیست چون هنوز بچه‌ای به وجود نیامده که بخواهیم حضانتش را بگیریم. من قصد داشتم پس از گرفتن این شروط، ۶٠٠ عدد سکه‌ای که مهریه‌ام بود را ببخشم که من و همسرم حقوق کاملاً مساوی داشته باشیم اما محضردار محترم فکر کردند کسی من را مجبور کرده تا مهریه‌ام را ببخشم ! خلاصه برای داشتن این ٣ شرط ( حق طلاق، حضانت فرزند و حق خروج از کشور ) قرار شد به یک وکیل منصف مراجعه کنیم که ما را راهنمایی کنند، تا با من و همسرم به خصوص من مثل جانی‌ها برخورد نشود! تا این‌که صفحه و وب‌سایت همسری را دیدم و با کمک مشاوران این سایت توانستتم شروط را ثبت کنم و البته فهمیدم که در مورد حضانت حق با آن سردفتر بود. 

با تشکر از فروزان عزیز که تجربه شان را با ما به اشتراک گذاشته اند.

برچسب ها:, , , , ,

بازتاب از سایت

Hamsari

همسری وب‌سایتی است که گروهی از فعالان مسائل زنان، وکلا و حقوقدانان به منظور آگاهی رسانی در خصوص "شروط ضمن عقد" راه اندازی کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

شما برای ارسال نظر باید وارد اکانت خود شوید

آخرین ویدیو : علاقه زیبای دختر و پدر

تماس با ما

همسری آماده ارایه مشاوره حقوقی رایگان در زمینه شروط ضمن عقد است.

Gmail and GTalk

Skype Id

Facebook messenger

Twitter direct message
 

ساعات تماس

دوشنبه تا جمعه: از ۹ صبح تا ۵ عصر
شنبه و یک‌شنبه: از ۱۱ صبح تا ۳ عصر
شروط ضمن عقد