این معنی ازدواج است

برگردان: ندا کاشی مرد کلاه آبی‌ مایل به سبزی سرش کرده است که بی‌شباهت به رنگ چشمهایش نیست. پتو را به دور خودش پیچیده است و کیسه سرم به او وصل است. روی صندلی چرخ‌دار نشسته است تا چند دقیقه دیگر به اتاق عمل برود. می‌خواهد استخوان شکسته‌ای را که نزدیک دو سال است دارد دردش را تحمل می‌کند جراحی کند و بیرون بیاورد. من نفسم را نگه می‌دارم، قدری نگران هستم هرچند که می‌دانم او خوب خواهد شد و پس از عمل تا چند ساعت آینده در خانه درمورد عصایش و اینکه باید مدتی را در بستر استراحت کند غر خواهد زد. من چند هفته آینده را با عشق از او مراقبت خواهم کرد. وقتی روزهایی را تصور می‌کنم که سرسختانه اصرار می‌کند تا خودش کارهایش را انجام دهد، احساس ناامیدی می‌کنم. هرچند در زندگیمان لحظه‌های خنده و گریه زیاد داشته‌ایم که در یک لحظه بدون هیچ دلیلی خندیده‌ایم و چند دقیقه بعد بدون هیچ دلیلی با هم جروبحت کرده‌ایم. هر دوی ما دوست داریم که این روزهای بیماری زودتر تمام شود. اما هرگز نمی‌خواهم که فرد دیگری از او مراقبت کند.    
واقعا ازدواج کردن چه معنایی دارد؟ ازدواج کردن یعنی مدتی را با فردی گذراندن و درنهایت تصمیم‌گیری برای به گذراندن تمام زندگی با هم. برای ازدواج باید به اندازه کافی شجاع باشی تا بتوانی سوار کشتی خرابی برای یک سفر بشوی. باید بیشترِ قلب خودت را بدهی و در مقابل قلب دیگری را قبول کنی.
۲۰۱۵-۰۲-۱۳-ThisisMarriage
  ازدواج یک افسانه نیست. ازدواج همیشه ساده نیست. ازدواج درمورد کامل شدن و رسیدن به کمال نیست. ازدواج فقط عشق نیست اگرچه در بیشتر ازدواج‌ها می‌توان معنای درست عشق را یاد گرفت. اینجا من به شما میگویم که معنای واقعی ازدواج چیست.
 
ازدواج یعنی قبول کردن   ازدواج یعنی داوطلب بودن   ازدواج یعنی بخشش   ازدواج یعنی راست‌گویی   ازدواج یعنی همکاری   ازدواج یعنی انتخاب و تعهد   ازدواج یعنی خنده   ازدواج یعنی به اشتراک گذاشتن رویاها و تجربه‌ها   ازدواج یعنی سرخوردگی و گاهی عصبانیت   ازدواج یعنی عشق و لذت   ازدواج یعنی ناامیدی و گاهی اشک   ازدواج یعنی کار کردن   ازدواج یعنی خانواده   ازدوج یعنی سفر
 
من و همسرم تقریبا ده سال است که در این سفر هستیم. بعضی روزها سرم را تکان می‌دهم و متعجبم که چگونه و چرا تمام این اتفاق‌ها شروع شد. تعجب می‌کنم که من به تنهایی چطور توانسته‌ام این سفر را ادامه دهم، اما بعد که به چشم‌های او نگاه می‌کنم به خاطر میآورم که این یک ازدواج واقعی است، ازدواج ما. در بیماری و سلامتی با پاهای شکسته و تمام سختی‌ها ما به یکدیگر تعلق داریم.
منبع: هفینگتون پست

برچسب ها:

بازتاب از سایت

Hamsari

همسری وب‌سایتی است که گروهی از فعالان مسائل زنان، وکلا و حقوقدانان به منظور آگاهی رسانی در خصوص "شروط ضمن عقد" راه اندازی کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

شما برای ارسال نظر باید وارد اکانت خود شوید

آخرین ویدیو : علاقه زیبای دختر و پدر

تماس با ما

همسری آماده ارایه مشاوره حقوقی رایگان در زمینه شروط ضمن عقد است.

Gmail and GTalk

Skype Id

Facebook messenger

Twitter direct message
 

ساعات تماس

دوشنبه تا جمعه: از ۹ صبح تا ۵ عصر
شنبه و یک‌شنبه: از ۱۱ صبح تا ۳ عصر
شروط ضمن عقد